Biden rozważa powołanie się na uprawnienia nadzwyczajne, aby wprowadzić w życie program alarmistów klimatycznych: Raport

dołącz do rejon media

Prezydent Joe Biden podobno rozważa ogłoszenie krajowego zagrożenia klimatycznego już w tym tygodniu, aby uruchomić uprawnienia, które pozwoliłyby mu regulować paliwa kopalne bez autoryzacji kongresu, według Washington Post.

“Prezydent dał jasno do zrozumienia, że jeśli Senat nie podejmie działań w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego i wzmocnienia naszego krajowego przemysłu czystej energii, to on to zrobi” – powiedział Postowi urzędnik Białego Domu. “Rozważamy wszystkie opcje i żadna decyzja nie została podjęta”.

Sytuacją kryzysową, przed którą stoją Demokraci, jest to, że w Senacie USA nie ma wystarczającej liczby głosów, aby uchwalić agendę Bidena dotyczącą alarmu klimatycznego. Ostatnio, sen. Joe Manchin (D-W.Va.) zatopił ekspansywną ustawę o wydatkach w zeszłym tygodniu, który wydałby miliardy dolarów na subsydiowanie inicjatyw zielonej energii i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Manchin powiedział, że jest zaniepokojony presją inflacyjną, którą kolejna masowa ustawa o wydatkach wywarłaby na gospodarkę w czasie, gdy wysokie ceny są zmartwieniem numer jeden dla większości Amerykanów.

Ale Demokraci obawiają się, że Biden nie będzie w stanie zrealizować swojej obietnicy z kampanii wyborczej dotyczącej zmniejszenia emisji w USA mniej więcej o połowę do końca tej dekady bez działań kongresowych. Ustawodawcy wezwali prezydenta do wzięcia spraw w swoje ręce przed wyborami średnioterminowymi w listopadzie, kiedy to powszechnie oczekuje się, że Republikanie odzyskają kontrolę nad jedną lub obiema izbami Kongresu.

wejdź na rejon

“To jest ważny moment. Prawdopodobnie nie ma nic ważniejszego dla naszego narodu i naszego świata niż to, że Stany Zjednoczone prowadzą śmiałe, energiczne przejście w swojej gospodarce energetycznej od paliw kopalnych do energii odnawialnej”, powiedział reporterom w poniedziałek sen. Jeff Merkley (D-Ore.).

Merkley i sen. Sheldon Whitehouse (D-R.I.) wezwali prezydenta do podjęcia działań wykonawczych, mówiąc, że takie posunięcie “uwolniłoby” Bidena od czekania na uchwalenie ustawodawstwa przez Kongres.

‘”Rozmawiałem z Białym Domem o przejściu do ofensywy i byciu agresywnym i robieniu wszystkich rzeczy, które są w ramach władzy wykonawczej do zrobienia, które do tej pory nie zostały zrobione”, powiedział Whitehouse, choć senatorowie nie dostali się do konkretów.

Według Washington Post, aktywiści klimatyczni wezwali Bidena do użycia władzy wykonawczej w celu wstrzymania eksportu ropy naftowej, ograniczenia wierceń ropy i gazu na wodach federalnych oraz skierowania agencji federalnych, w tym Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego, do wydawania dolarów podatników na subsydiowanie odnawialnych źródeł energii.

Ale administracja Bidena ryzykuje pogorszenie zawyżonych cen gazu, jeśli skruszy produkcję ropy i gazu. Ceny gazu spadły o prawie 50 centów za galon w ciągu ostatnich trzydziestu dni, za co Biały Dom przypisał sobie zasługę, powołując się na decyzję Bidena o otwarciu Strategicznej Rezerwy Ropy Naftowej i wykorzystaniu dyplomacji do zachęcenia sojuszników USA do większej produkcji ropy.

Podjęcie działań wykonawczych, które ograniczyłyby krajową produkcję ropy, mogłoby odwrócić ten trend. Podczas gdy działacze przeciwko paliwom kopalnym mogą kibicować wyższym cenom gazu, większość Amerykanów odczuwających ucisk inflacji ucierpiałaby z tego powodu, a to nie pomogłoby Demokratom przy urnach wyborczych.

Innym rozważaniem dla Białego Domu jest to, że wszelkie działania wykonawcze podjęte przez prezydenta z pewnością zostaną zakwestionowane w sądzie. Pozwy mające na celu zablokowanie polityki Bidena mogłyby związać administrację w sądzie, opóźniając odpowiedź rządu na to, co Demokraci uważają za sytuację kryzysową.

“Chociaż zdecydowanie popieram dodatkowe działania wykonawcze prezydenta Bidena, to wiemy, że za nimi pójdzie powódź republikańskich pozwów”, sen. Ron Wyden (D-Ore.) powiedział w poniedziałek.. “Legislacja nadal jest tutaj najlepszym rozwiązaniem”.

Wezwał senatorów do dalszego szukania kompromisu w sprawie ustawodawstwa klimatycznego, które Manchin poparł pomimo swoich zastrzeżeń co do inflacji.

“Rozmowy na temat czystej energii muszą być kontynuowane, aby zachować nasze opcje, aby iść do przodu” – powiedział.

Tymczasem Biały Dom utrzymuje swoje opcje otwarte.

Jared Bernstein, czołowy doradca ekonomiczny Białego Domu, powiedział w poniedziałek reporterom, że prezydent będzie “agresywnie walczył, aby zaatakować zmiany klimatyczne”.

“Myślę, że realistycznie jest wiele, co może zrobić i jest wiele, co zrobi” – powiedział Bernstein.

Source link

Inne artykuły

Odpowiedzi