Czołgi PLA rozmieszczone na ulicach, aby uniemożliwić ludziom wypłatę pieniędzy w Henan

dołącz do rejon media

Służąc jako ponure przypomnienie masakry na placu Tiananmen w 1989 roku, opancerzone czołgi były widziane rozmieszczone na ulicach Chin w obliczu powszechnych protestów ludzi, którzy wyszli na ulice, wzywając do uwolnienia swoich pieniędzy, które zostały zamrożone przez banki. W świeżym nagraniu, które niedawno stało się wirusem w Internecie, czołgi Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA) w środę przetoczyły się przez ulice w celu przestraszenia protestujących w banku Henan.

Należy tu wspomnieć, że konflikty między chińską policją a deponentami mają miejsce w krajowej prowincji Henan od kilku tygodni, przy czym ci ostatni twierdzą, że nie mogą wypłacić swoich oszczędności z banków od kwietnia tego roku, jak donoszą lokalne media. Czołgi zostały podobno rozmieszczone na ulicach, aby chronić banki i powstrzymać protestujących przed ich atakiem. Incydent nastąpił po oświadczeniu biura Bank of China w Henan, że depozyty złożone przez klientów są “pozycjami inwestycyjnymi” dlatego nie można ich wycofać.

Zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów, władze powiedziały, że rozpoczną uwalnianie depozytów osób, których środki zostały zablokowane przez kilka wiejskich banków po protestach w stolicy Henan, Zhengzhou. Jednak według mediów spoza głównego nurtu w Chinach, tylko kilku deponentów otrzymało wypłaty, co rodzi krytyczne pytanie, czy banki mają jakąś dodatkową gotówkę.

rejon ściana

Raporty te zauważyły ponadto, że biało ubrani mężczyźni, którzy podobno są członkami Chińskiej Ludowej Policji Zbrojnej, rozpędzili protestujących przed oddziałem Ludowego Banku Chin (PBoC) w Zhengzhou podczas powszechnych protestów w prowincji Henan, domagających się uwolnienia zamrożonych funduszy.

Ponure przypomnienie o incydencie na placu Tiananmen

Czołgi na chińskich ulicach podnoszą zasadnicze pytanie, czy historia jest skazana na powtórkę, ponieważ ten incydent służy jako ponure przypomnienie masakry na placu Tiananmen, która miała miejsce 4 czerwca 1989 r., kiedy chińscy przywódcy sprowadzili czołgi i silnie uzbrojone siły, aby oczyścić pekiński plac Tiananmen, gdzie demonstranci studenccy gromadzili się od tygodni, aby wezwać do demokracji i większych swobód. Tłumienie demonstracji jest odrzucane w klasie i ściśle regulowane w mediach i w Internecie. Należy wspomnieć, że masakra na placu Tiananmen spowodowała śmierć setek, jeśli nie tysięcy, nieuzbrojonych demonstrantów.

Wyzywający rok dla Chin

Tymczasem Zheng Yuhuang, profesor pekińskiego Uniwersytetu Tsinghua, stwierdził w nagraniu wideo, że rok 2022 będzie dla Chin rokiem pełnym wyzwań. Według Zhenga, w pierwszej połowie roku w Chinach zamknięto 4 60 000 przedsiębiorstw, 3,1 mln przemysłowych i handlowych gospodarstw domowych zostało spisanych na straty, a likwidacja przedsiębiorstw wzrosła o 23 procent rok do roku, podał ANI. Dodając dalej powiedział, że 10,76 mln absolwentów szkół wyższych weszło do siły roboczej pod dużą presją zatrudnienia, a 80 mln młodych ludzi jest nadal bezrobotnych.

Source link

Inne artykuły

Odpowiedzi