Jak CDC współpracowała z Big Tech, by ocenzurować Amerykanów

dołącz do rejon media

Centra Kontroli i Prewencji Chorób koordynowały z firmami mediów społecznościowych i Google, aby cenzurować użytkowników, którzy wyrażali sceptycyzm lub krytykę szczepionek COVID-19, według. z wewnętrznych komunikatów uzyskanych przez America First Legal i udostępnionych wyłącznie Washington Free Beacon.

W ciągu co najmniej sześciu miesięcy, począwszy od grudnia 2020 roku, urzędnicy CDC regularnie komunikowali się z personelem na Twitterze, Facebooku i Google nad “dezinformacją szczepionkową”. W różnym czasie urzędnicy CDC oznaczyliby konkretne posty użytkowników na platformach mediów społecznościowych, takich jak Twitter, jako “przykładowe posty”.

W jednym e-mailu do pracownika CDC, pracownik Twittera powiedział, że “nie może się doczekać, aby ustawić regularne czaty” z agencją. Inne e-maile pokazują planowanie spotkań z CDC nad tym, jak najlepiej policjonować rzekome dezinformacje na temat szczepionek COVID-19.

rejon banner

Chociaż wiele postów oflagowanych przez CDC zawierało fałszywe informacje o szczepionkach COVID-19, wysiłki mające na celu policję dezinformacji spowodowały również błędne akty cenzury. E-mail z kwietnia 2021 r. od pracownika CDC do Facebooka stwierdza, że “algorytmy, które Facebook i inne sieci mediów społecznościowych najwyraźniej używają do odsiewania postów przez źródła dezinformacji na temat szczepionek, najwyraźniej również odsiewają ważne wiadomości dotyczące zdrowia publicznego, w tym [Wyoming] Komunikaty zdrowotne”.

Komunikaty ujawniają wysoki poziom koordynacji między rządem a przemysłem technologicznym podczas pandemii i rodzą pytania o zakres, w jakim inne prywatne firmy współpracują z rządem federalnym w celu cenzurowania społeczeństwa. Administracja Bidena spotkała się z krytyką za angażowanie się w to, co niektórzy nazwali “orwellowskimi” praktykami, takimi jak ustanowienie Rady Zarządzającej Dezinformacją Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Strona . Free Beacon poinformował . że obecnie zamknięta rada dezinformacji zaaranżowała spotkanie z kierownikiem Twittera, który zablokował użytkowników przed udostępnianiem historii o laptopie Huntera Bidena.

Wysiłek CDC w celu policji rzekomej dezinformacji rozszerzył się również na inne agencje federalne. Wewnętrzny e-mail z marca 2021 roku od starszego pracownika CDC stwierdza “pracujemy nad [sic] projektem z Censusem, aby wykorzystać ich infrastrukturę do identyfikacji i monitorowania mediów społecznościowych pod kątem dezinformacji szczepionkowej.”

Jeden z e-maili pokazuje, że starszy urzędnik CDC pojawił się na “Trusted Media Summit” Google’a w 2020 roku. Konferencja, zgodnie z jej stroną internetową, była “dla dziennikarzy, fact-checkerów, edukatorów, badaczy i innych, którzy pracują w obszarze fact-checkingu, weryfikacji, umiejętności korzystania z mediów i w inny sposób walczą z dezinformacją.”

Jeden z organizatorów konferencji poprosił starszego urzędnika CDC o pozwolenie na umieszczenie jej uwag na YouTube. Ten urzędnik odmówił, mówiąc, że nie była upoważniona do publicznego wystąpienia.

W tym samym łańcuchu e-mailowym z wyższym urzędnikiem CDC, pracownik Google oferuje promowanie inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia o “zajęciu się infodemią COVID-19 i wzmocnieniu odporności społeczności na dezinformację.” Ten sam pracownik Google oferuje przedstawienie urzędnikowi CDC kolegi z Google, który “pracuje nad programami przeciwdziałania immunizacji misinfo”.

Facebook przyznał również CDC 15 milionów dolarów w kredytach reklamowych dla platform firmy w kwietniu 2021 roku, zgodnie z kilkoma e-mailami.

“Ten prezent zostanie wykorzystany przez odpowiedź CDC na COVID-19 w celu wsparcia wiadomości agencji na Facebooku i rozszerzenia zasięgu treści na Facebooku związanych z COVID-19, w tym wiadomości na temat szczepionek, dystansu społecznego, podróży i innych priorytetowych wiadomości komunikacyjnych” – czytamy w wewnętrznej notatce CDC.

Urzędnik Facebooka mówi, że platforma była przejrzysta w swojej pracy z organizacjami zdrowia publicznego “w celu rozwiązania problemu dezinformacji zdrowotnej.” Platforma mówi również, że poprosiła swoją wewnętrzną radę nadzorczą o ocenę, czy jej “obecna polityka dezinformacji COVID-19 jest nadal odpowiednia teraz, gdy pandemia się rozwinęła.”

Twitter i Google odmówiły komentarza. CDC nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Napięcia między uprawnieniami CDC a ochroną swobód obywatelskich społeczeństwa powstały od początku pandemii COVID-19. Główny doradca medyczny Białego Domu dr Anthony Fauci nazwał sędziego uchylającego mandat CDC w sprawie masek “niepokojącym”.

Obawy dotyczące wyroku CDC doprowadziły również kontrolowane przez Demokratów miasta Nowy Jork i San Francisco do. zignorowały wytyczne agencji w sprawie szczepień przeciwko małpiej ospie..

Source link

Inne artykuły

WHO – UKRYWANE FAKTY.

https://www.naturalnews.com/2022-08-08-everything-who-against-principles-public-health-review.html   ŚWIATOWA  ORGANIZACJA   ZDROWIA  UKRYWANE  FAKTY    W czasie gdy terror medyczny i dyskryminacja ludzi oraz łamanie naturalnych praw człowieka pod pretekstem wykreowanego polityczno-medialnie…

Odpowiedzi