Kraje na całym świecie rozpoczynają wdrażanie programu całkowitego nadzoru WEF

dołącz do rejon media

Nigeria zaczęła sprawować cyberkontrolę nad swoimi obywatelami pod pozorem bezpieczeństwa. Jeśli mieszkasz w Nigerii i chcesz wykonywać połączenia wychodzące z telefonu komórkowego, musisz zarejestrować się w krajowej bazie danych tożsamości cyfrowej. Rząd Nigerii w imię bezpieczeństwa ograniczył 73 milionom swoich obywateli, czyli ponad jedną trzecią populacji kraju, możliwość wykonywania połączeń wychodzących.

Masz już konto na www.rejon.media? Jeśli nie, to załóż je teraz i dołącz do społeczności!

Według Reuters raport „Nigeria należy do kilkudziesięciu krajów afrykańskich, w tym Ghany, Egiptu i Kenii, w których obowiązują przepisy dotyczące rejestracji kart SIM, które według władz są niezbędne ze względów bezpieczeństwa. . ”.

Alberta, Kanada, jest wynajmowanie menedżera ds. identyfikatorów cyfrowych „do tworzenia usług platformy i zarządzania nimi, takich jak tożsamość cyfrowa, płatności cyfrowe . . . [and] zbieranie danych o doświadczeniach użytkowników”.

rejon ściana

Bolonia, Włochy, „jest wdrażanie „Smart Citizen Wallet”, który będzie podstawową metodą zbierania cyfrowych monet przez obywateli w zamian za zmiany w zachowaniu.

„Obywatele, którzy dobrze się prezentują [climate change] takie zachowania, jak prawidłowy recykling lub korzystanie z transportu publicznego, zostaną nagrodzone”. Bolonia zasadniczo wdraża system kredytów społecznych pod inną nazwą.

Wiadomości z pierwszej linii zgłoszone w zeszłym miesiącu, że Joe Biden podpisał dekret zlecający jego gabinetowi i różnym agencjom federalnym opracowanie ram dla CBDC (cyfrowej waluty banku centralnego). Chiny już ustanowiły CBDC.

Odnośnie do Czasy finansowe„CBDC prawdopodobnie będą powiązane z kontami osobistymi, które zawierają dane osobowe, historię kredytową i inne formy odpowiednich informacji”.

Wszystko to jest zgodne z agendą Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Odnośnie do WEF, „Digital ID, płatności cyfrowe i zarządzanie danymi są ważne indywidualnie. Razem składają się na potężne dobro publiczne”.

Pomimo wszystkich frazesów o tym, jak pomoże to najsłabszym z nas, polityka ta prowadzi również do całkowitej inwigilacji każdej osoby. Coś, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, jest teraz wdrażane na całej planecie bez żadnego jęku z nikogo.

Rozważ następującą wymianę zdań w marcu 2013 r. przed komisją wywiadowczą Senatu USA ds. Wywiadu.

Senator Ron Wyden, demokrata z Oregonu w komisji wywiadu, zapytał szefa NSI Jamesa Clappera: „Czy NSA (Narodowa Agencja Bezpieczeństwa) zbiera w ogóle jakiekolwiek dane o milionach lub setkach milionów Amerykanów?”

Clapper odpowiedział: „Nie, proszę pana”, pocierając głowę. „Nie świadomie”.

Trzy miesiące później informator NSA Edward Snowden ujawnione dane pokazując, że NSA codziennie zbiera dane telefoniczne milionów Amerykanów.

Clapper zrezygnował.

Historyk Yuval Noah Harari powiedział: „Obecnie obserwujemy masowe systemy nadzoru ustanowione nawet w krajach demokratycznych, które wcześniej je odrzucały. . ”.

Czy naprawdę chcemy, aby nasze rządy znały każdą dokonywaną przez nas transakcję online, każdy zakup i każdą rozmowę telefoniczną? Czy chcemy, aby nasze rządy mogły uniemożliwić nam wykonywanie połączeń telefonicznych, dostęp do Internetu i kont bankowych, jeśli „nie zachowujemy się właściwie”?


Źródło

Inne artykuły

Odpowiedzi