ONZ wypowiada wojnę “niebezpiecznym” teoriom spiskowym: “Świat NIE jest potajemnie manipulowany przez globalną elitę”. #ThinkBeforeSharing

dołącz do rejon media

Organizacja Narodów Zjednoczonych wypowiedziała wojnę teoriom spiskowym, określając wzrost myślenia spiskowego jako “niepokojące i niebezpieczne”, oraz dostarczenie społeczeństwu zestawu narzędzi do “prebunk” i “debug” każdego, kto ośmiela się sugerować, że rządy światowe są czymkolwiek innym niż całkowicie uczciwe, nieskazitelne i przejrzyste.

ONZ ostrzega również, że George Soros, Rothschildowie i państwo Izrael nie mogą być powiązane z żadnym “rzekomymi spiskami”.

ONZ chce, abyś wiedział, że wydarzenia NIE są “potajemnie manipulowane za kulisami przez potężne siły o negatywnych intencjach” i jeśli spotkasz kogokolwiek, kto myśli, że globalne elity spiskują, aby skonsolidować władzę i dyktować globalne wydarzenia, musisz podjąć działania.

Według UNESCO, “jeśli jesteś pewien, że zetknąłeś się z teorią spiskową” w internecie to musisz “zareaguj” niezwłocznie zamieścić stosowny link do “strony internetowej sprawdzającej fakty.” w komentarzach.

(Nieważne, że “fact checkers” są w większości niewykształconymi i niewykwalifikowanymi hakerami. wykonujący “fact checks” z. w zaciszu swojej sypialni pomiędzy umieszczaniem skrajnie lewicowych treści politycznych na osobistych blogach i naćpaniem się.)

UNESCO udziela również rad dla każdego, kto spotka się z prawdziwym teoretykiem spiskowym w ciele. Według agencji ONZ, nie wolno pod żadnym pozorem dać się zwabić w kłótnię z teoretykiem spiskowym. “Każdy argument może zostać odebrany jako dowód, że jesteś częścią spisku i wzmocnić to przekonanie“, a teoretyk spiskowy zapewne “ostro argumentować w obronie swoich przekonań.

Zamiast tego należy wykazać “empatia“, unikać “wyśmiewania się z nich“, a jeśli jesteś dziennikarzem to musisz “raport” je do mediów społecznościowych i “skontaktować się z lokalną/krajową radą prasową lub rzecznikiem prasowym”.

Co godne uwagi, ukryte drobnym drukiem, UNESCO przyznaje, że teorie spiskowe istnieją. Pod nagłówkiem “Czym jest prawdziwy spisek?” biurokraci z ONZ tłumaczą, że “prawdziwe spiski duże i małe DO istnieją”.

Według ONZ, to jest tylko PRAWDZIWA teoria spiskowa, jeśli jest “odkryta przez media”.

Są one częściej skupione na pojedynczych, samoistnych wydarzeniach, lub jednostce, jak zamach lub zamach stanu. Są odkrywane przez informatorów i media, przy użyciu sprawdzalnych faktów i dowodów.

Jest tylko jeden problem z definicją ONZ “prawdziwej” teorii spiskowej. Media zostały w pełni kupione i opłacone przez elitę. I to właśnie elity spiskują przeciwko masom.

Słyszałeś kiedyś o Operacji Mockingbird? W latach 60. nazwano by cię teoretykiem spiskowym, gdybyś odważył się zasugerować, że CIA szpieguje dziennikarzy i kontroluje media głównego nurtu.

W rzeczywistości dokładnie to się działo. Operacja Mockingbird była operacją CIA, która szpiegowała członków waszyngtońskiego korpusu prasowego w latach 1963, 1972 i 1973. Płacili też dziennikarzom za publikowanie propagandy CIA.

Podsłuchiwanie obywateli USA jest wbrew kodeksowi CIA, ale tak właśnie robili.

Skąd o tym wiemy? Mockingbird został ujawniony przez Komitet Kościelny po skandalu Watergate. John F. Kennedy potajemnie nagrał rozmowy Operation Mockingbird w Gabinecie Owalnym i są one obecnie częścią The Presidential Recordings.

Więc pewnie, powinniśmy ufać wszystkiemu, co mówią media i fact checkers, prawda? To nie tak, że mają historię bycia manipulowanym przez cieniste trzyliterowe agencje i globalną elitę, prawda?

Ale to były lata 60. i 70. i od tego czasu wszystko się pogorszyło. W 2013 r, Obama podpisał przepisy , które uchyliło amerykańską ustawę o wymianie informacji i edukacji z 1948 roku, znaną również jako. Smith-Mundt Act.

Dlaczego jest to ważne?

Ustawa Smitha-Mundta była tzw. ustawą antypropagandową, która uniemożliwiała mamuciemu ramieniu nadawczemu rządu USA dostarczanie programów amerykańskim widzom. Ale 2 lipca 2013 roku Obama po cichu i podstępnie zmienił prawo, co oznacza, że rząd USA i CIA mogły legalnie propagandzić obywateli USA.

Co dziwne, media głównego nurtu nie lubią przyznawać się do tego faktu. Ale pasuje on do agencji rządowych i ONZ aż do ziemi. Oczywiście powiedzą ci, abyś pokładał ślepą ufność w mediach głównego nurtu i sprawdzających fakty. Niezależnie od tego, ile razy udowodniono im, że się mylą, raz po raz.

Hunter Biden’s Latpop from Hell, anyone? Media potrzebowały ponad roku, by przyznać, że to była prawdziwa sprawa. Przez cały rok media wmawiały nam, że historia z laptopem to “rosyjska dezinformacja”, a osoby sprawdzające fakty cenzurowały media społecznościowe, oczyszczając je z wszelkich śladów historii o laptopie z piekła rodem, w obawie, że zaszkodzi to kandydaturze Bidena seniora na prezydenta.

W 1998 roku Noam Chomsky był współautorem książki z Edwardem Hermanem zatytułowanej Manufacturing Consent. Wysadziła ona w powietrze pojęcie, że media głównego nurtu informują społeczeństwo, służą społeczeństwu, abyśmy mogli lepiej zaangażować się w proces polityczny.

W rzeczywistości media głównego nurtu produkują nasze przyzwolenie. Mówi nam to, co mówią ich płatnicy, trzyliterowe agencje i globalne elity, abyśmy mogli się podporządkować. Demokracja jest inscenizowana z pomocą mediów głównego nurtu, które działają jako maszyna propagandowa.

Media głównego nurtu nie są kontrolą władzy. Sam system wymaga współudziału. Rządy, korporacje, globalne instytucje jak ONZ… wiedzą jak grać w grę medialną. Wiedzą, jak kontrolować narrację wiadomości. Wiedzą jak manipulować i kontrolować masy.

Karmią oficjalnymi scoopami, oficjalnymi relacjami, wywiadami z tzw. ekspertami. Hodują strach, bo strach rodzi zgodność.

Jeśli chcesz rzucić wyzwanie władzy, zostaniesz zepchnięty na margines. CIA wymyśliła termin “teoretyk spiskowy” w latach 50-tych, aby oczernić tych, którzy ośmielili się zadawać pytania poza schematami i rzucić wyzwanie skorumpowanemu systemowi.

Wojna ONZ z teoretykami spiskowymi to więcej tego samego. Chcą zawstydzić tych wśród nas, którzy ośmielają się zadawać pytania i kwestionować oficjalną narrację.

Zadaj sobie pytanie, kiedy ostatnio media odkryły jakiś spisek? (Tumbleweed wiejący w dół zakurzonej ulicy).

Zadaj sobie również pytanie, kiedy ostatni raz media zatuszowały spisek? (Lista jest nieskończona, to historia na inny filmik).

Inne artykuły

Odpowiedzi