Supermarkety w UK umieszczają etykiety bezpieczeństwa na blokach sera, ponieważ sklepy walczą z kradzieżami w obliczu rosnących kosztów żywności

dołącz do rejon media

Zauważono, że supermarkety dodają znaczniki bezpieczeństwa do podstawowych artykułów spożywczych, takich jak ser, ponieważ koszty utrzymania kryzysu powodują wzrost cen.

Brytyjczycy zaczęli udostępniać w mediach społecznościowych zdjęcia tagów częściej używanych na butelkach z alkoholem dołączonych do bloków za 3,99 funta Aldi ser Cheddar.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa pojawiły się również na kotletach jagnięcych za 8 funtów w sklepie Co-op w Wolverhampton w obliczu kryzysu związanego z kosztami życia, a supermarkety również umieszczają tagi na kartonach po mleku dla niemowląt.

rejon ściana

Pojawia się, gdy największy brytyjski producent nabiału ostrzega, że ​​ceny artykułów spożywczych będą nadal rosły, gdy klienci zobaczą, jak masło Lurpak sprzedaje się za ponad 9 funtów za opakowanie.

Jeden z użytkowników mediów społecznościowych opublikował zdjęcie 1 kg opakowania sprzedawanego za 9,35 funta, a Ocado sprzedaje go w tym rozmiarze online za 9 funtów, podczas gdy Sainsbury’s online i w sklepie podaje opakowanie 750 g za 7,25 funta.

Kraj ma do czynienia z najgorszą inflacją od 40 lat, która w ciągu 12 miesięcy do maja wzrosła o 9,1 proc., najwyższa od co najmniej lutego 1982 r., kiedy osiągnęła 10,2 proc.

Aby przeciwdziałać rosnącemu zagrożeniu kradzieżą w sklepach, Tesco zainstalowało również tagi zabezpieczające na kubkach mleka dla niemowląt, podczas gdy ostatnio Sainsbury oznaczyło kubki aptamilu dla niemowląt, małych dzieci i mleka następnego. Niektóre supermarkety umieszczają w alejce z jedzeniem dla dzieci ogłoszenia, które informują kupujących, że ten obszar jest monitorowany w celu przeciwdziałania kradzieżom sklepowym.

Podobnie w londyńskim Morrisons, na multiwitaminach dla dzieci za 8,50 funtów umieszczono znaczniki bezpieczeństwa, ponownie wywołując zaskoczenie wśród kupujących.

Koszt podstawowych artykułów w supermarkecie wynosi teraz ponad 10 GBP

Andy Cooke, nowy naczelny inspektor policji, powiedział, że kryzys kosztów życia spowoduje wzrost przestępczości, a funkcjonariusze powinni wykorzystać swoją „dyskrecję” przy podejmowaniu decyzji, czy ścigać osoby, które kradną w celu jedzenia.

Jednak Kit Malthouse odrzucił tę sugestię.

Powiedział: „Obawiam się, że to trochę staroświeckie myślenie. Przede wszystkim uważamy, że prawo powinno być ślepe, a policjanci powinni działać bez strachu i przychylności w ściganiu prawa”.

Simon Roberts, dyrektor naczelny Sainsbury, ostrzegł, że presja na budżety gospodarstw domowych „będzie się tylko nasilać w pozostałej części roku”, ponieważ zobowiązał się zainwestować więcej pieniędzy w poprawę wartości dla kupujących.

„Naprawdę rozumiemy, jak trudne jest teraz dla milionów gospodarstw domowych i dlatego inwestujemy 500 milionów funtów i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać nasze ceny na niskim poziomie, zwłaszcza w przypadku produktów, które klienci kupują najczęściej” – powiedział.

Marc Gander, rzecznik prasowy The Consumer Action Group, powiedział, że chociaż kupujący mają rację, by się niepokoić, „lepiej przestańcie być zszokowani, ponieważ tak to działa”.

„Ale istnieje wiele innych alternatyw, w tym marki własne, które są znacznie tańsze” – dodał. „Zagadką jest, dlaczego lurpak musi kosztować prawie 10 funtów za kilogram, podczas gdy własne marki stanowią często około połowę tej kwoty”.

Uzasadniając umieszczanie tagów na większej ilości produktów spożywczych, rzecznik Co-op powiedział: „Co-op był zaangażowany w próbę nowego opakowania na małą skalę dla produktów o wyższej wartości od ponad roku, z dodatkowym zabezpieczeniem zapewniającym dalsze odstraszanie, jeśli sklep lokalnie doświadcza problemów z kradzieżami sklepowymi”.

Rzecznik Sainsbury powiedział: „To tylko jeden z szeregu środków bezpieczeństwa, które mamy wdrożone. A decyzje o oznaczeniu niektórych przedmiotów będą się różnić w zależności od sklepu”.
Źródło

Inne artykuły

Odpowiedzi