Światowe Forum Ekonomiczne wzywa do zakończenia “marnotrawstwa” prywatnych samochodów

dołącz do rejon media

Elity globalistów twierdzą, że zbyt wielu ludzi posiada prywatne pojazdy dla dobra planety.

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) opublikowało dokument wzywający do zakończenia “marnotrawnego” posiadania prywatnych samochodów.

WEF przekonuje, że wspólne korzystanie z samochodów jest drogą do zmniejszenia globalnego zapotrzebowania na metale szlachetne i paliwa kopalne.

Większość z nich jest ledwo jeżdżona, a uniwersalny model, który przeprowadzi konsumentów “od posiadania do używania” ich samochodów jest drogą do przodu.

rejon blog

“Przeciętny samochód osobowy lub dostawczy w Anglii jest prowadzony zaledwie przez 4% czasu,” określa dokument WEF.

Argumentują, że ludzie powinni sprzedać swój samochód i chodzić lub dzielić się, ponieważ “Platformy współdzielenia samochodów, takie jak Getaround i BlueSG, już wykorzystały tę okazję, oferując pojazdy, w których płacisz za godzinę użytkowania”.

Według WEF, nd do prywatnej własności jest niezbędny i może być stosowany z wszystkiego, od samochodów do prywatnych domów, a nawet zasad projektowania w całym mieście.

“Proces projektowania, który koncentruje się na zaspokojeniu podstawowej potrzeby zamiast projektowania na potrzeby zakupu produktu, ma fundamentalne znaczenie dla tej transformacji,” określa WEF.

“To jest mentalność potrzebna do przeprojektowania miast w celu ograniczenia prywatnych pojazdów i innych zastosowań”.

WEF nie jest odosobniony w dostrzeganiu niemalże kryminalnego zawinienia u każdego, kto posiada pojazd na użytek prywatny.

Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) skierowała światowe rządy do pilnego ograniczenia dostaw ropy naftowej dla krajowych konsumentów.

Zachęcają też do przestrzegania jej wezwania do obniżenia konsumpcji poprzez “szturchanie” ludzi z ich prywatnych samochodów.

5-punktowy plan MAE, który ma napędzać “zmian w zachowaniu konsumentów” i zmniejszenie zapotrzebowania na gaz przy pompie obejmuje:

1. Zmniejszenie ograniczeń prędkości na autostradach o co najmniej 10km/h

Wiele krajów stosuje już czasowe ograniczenia prędkości na autostradach, głównie w celu zmniejszenia zatłoczenia i/lub zanieczyszczenia powietrza oraz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

2. Praca w domu do 3 dni w tygodniu w miarę możliwości

Około jedna trzecia miejsc pracy w zaawansowanych gospodarkach może być wykonywana z domu, co otwiera możliwość zmniejszenia zapotrzebowania na ropę przy zachowaniu produktywności.

3. Niedziele bez samochodu w miastach

Niedziele bez samochodu zostały wprowadzone w takich krajach jak Szwajcaria, Holandia i Niemcy Zachodnie podczas kryzysu naftowego w 1973 roku. Miasta w innych krajach stosują je od niedawna w celu promowania zdrowia publicznego.

4. Obniżenie cen transportu publicznego i zachęcenie do chodzenia i jazdy na rowerze

Inwestycje w transport publiczny i infrastrukturę wspierającą ruch pieszy i rowerowy zostały pobudzone przez pakiety trwałej naprawy gospodarczej wprowadzone w odpowiedzi na kryzys COVID-19.

5. Alternatywny dostęp samochodów prywatnych do dróg w dużych miastach

Ograniczenie korzystania przez prywatne samochody z dróg w dużych miastach w naprzemienne dni tygodnia jest działaniem o długiej historii skutecznych wdrożeń na całym świecie.

Kierowcy w Irlandii zostali już ostrzeżeni, że będą zmuszeni do zejścia z dróg.

Ludność pakowana do miast o “większej gęstości” w ramach planu klimatycznego, który “zrewolucjonizuje” styl życia i zachowania ludzi.

Aby zażegnać “apokalipsę klimatyczną”, rząd planuje zmusić ludzi “z prywatnych samochodów, ponieważ są one największymi sprawcami emisji” z propozycjami, które obejmują zakaz pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi z miast i miasteczek w całym kraju, aby celowo sparaliżować zwykłych kierowców, donoszą lokalne media.

Tekst z WEF

Source link

Inne artykuły

Odpowiedzi