“UPA precz z Polski”

dołącz do rejon media

“UPA precz z Polski “

“Upa precz z Polski” taki napis pojawił się na jednym z budynków w Dzierżoniowie. Dla wielu może być kontrowersyjny, bądź obraźliwy, mowa tutaj o przybyszach za wschodniej granicy , którzy uciekli do Polski przed “wojną”. Wojną pełną dezinformacji , fake-ów oraz bajek i baśni , których mógłby pozazdrościć sam Andersen.

UPA

Ukraińska Powstańcza Armia formacja zbrojna stworzona  przez frakcję Nacjonalistów Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i przez nią kierowana. Działali głównie, w Galicji wschodniej, na terenach na zachód od linii Curzona. Najbardziej znana zdecydowanie z działań na Wołyniu. UPA odpowiedzialna jest za mordy na Polakach od 1939 roku do 1949 roku, wymordowano w tym czasie ponad 500 tysięcy obywateli Polskich. Przywódcą Ukraińskiej Armii i sprawcą ludobójstwa był i jest Stefan Bandera, który teraz, obecnie kreowany jest na bohatera Ukrainy. Andrij Bandera jedyny syn mordercy w 2010 roku przyjął  rąk prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki odznaczenie państwowe Order Państwa wraz z tytułem bohatera narodowego.

 

 

 

Wołyń

11 lipca w 1943 roku dokładnie na Wołyniu doszło do kulminacji i ludobójstwa. O świcie oddziały OUN-UPA zaatakowały jednocześnie  99 wsie i osiedli polskich w powiatach Kowelskim, Horochowskim, Wło

rejon powiadomienia

dzimierskim mordując w bestialski sposób kilka tysięcy Polaków, była to zaplanowana akcja w ramach “oczyszczenia ziem z Lachow” zwana rzezią Wołyńską trwającą od lutego 1943 roku do 1944 roku w tym okresie wymordowano ok 100 tysięcy Polaków. Ukraińcy w czasie rzezi wyróżniali się szczególnie swoją kreatywnością w sposobie mordowania, zastosowali aż 362-ie metody tortur: łamanie szczęki, obcinanie nosa, obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą, rozcinanie brzucha ciężarnym kobietom bagnetem, rąbanie kilku miesięcznego dziecka siekierą na cztery części, to tylko kilka przykładów bestialstwa jakiego dokonali nasi “bracia ze Wschodu” (według dzisiejszej narracji) Trzeba przyznać, że w sposobie zabijania a raczej w kreatywności banderowcy przewyższali Hitlera jak i Stalina i w przeciwieństwie do nich Ukraińcy robili to z pieśnią na ustach “Czerwonej Kaliny” z hasłem “

Slava Ukrainii a Lachom smerc”.

Historia nierozliczona… Czasy pogardy

Obecna wojna na Ukrainie podzieliła polaków kwestii historii połowa uważa aby zapomnieć na czas działań wojennych o historii i wspierać Ukraińców druga połowa natomiast uważa, że to jest najlepszy czas i pora na rozliczenie ciemniej historii Ukrainy.W mediach społecznościowych trwa ogromna dyskusja na ten temat nie brakuje wyzwisk od “ruskich agentów”, ” foliarzy” czy “ruskich onuc” coś wam świta? Tak. Podobnie byli wyzywani ludzie, którzy nie chcieli iść z narracją covidową, wygląda to tak ciekawie jakby wojna faktycznie była kolejnym scenariuszem dla NWO. Wracając do tematu, kiedy jak nie wojna na Ukrainie jest najlepszym czasem aby rozliczyć historie, zwłaszcza, że przed wojną nie było żadnego gestu dobrej woli z ich strony aby rozliczyć mroczną historie. Jest wręcz przeciwnie, rok 2022 ogłoszony został rokiem bandery , Stefan Bandera pośmiertnie odznaczony. Banderyzm na Ukrainie jest wciąż żywy i nigdy ich nie opuścił. Zatem co  z historią Wołynia? No cóż, lepszy czas na jej rozliczenie już nigdy nie nadejdzie, jest to jedyna szansa.

 

Inne artykuły

Odpowiedzi