We Włoszech wdrażany jest system kredytów społecznych mający na celu zmianę zachowań związanych ze zmianami klimatycznymi.

dołącz do rejon media

Włochy staną się pierwszym krajem europejskim, który wdroży system kredytu społecznego – w którym obywatele będą nagradzani za „dobre zachowanie”.

Od jesieni 2022 r. Bolonia rozpocznie nowy projekt pilotażowy. Obywatele, którzy wykazują dobre zachowanie, takie jak prawidłowy recykling lub korzystanie z transportu publicznego, zostaną nagrodzeni.

Gmina Bolonia wdraża „inteligentny portfel obywatelski”, który będzie podstawową metodą zbierania przez obywateli cyfrowych monet w zamian za zmiany w zachowaniu. Na podstawie podanych wyników osoba może również otrzymać rabaty do lokalnych sklepów.

rejon forum

Głównym argumentem przemawiającym za tym programem jest „oszczędzanie zasobów” i promowanie zachowań przyjaznych dla klimatu.

Jak donosi Bolonia Massimo Bugani, doradca ds. agendy cyfrowej w północnym mieście, powiedział, że chociaż nikt nie będzie zmuszony do korzystania z tej aplikacji, spodziewa się dużego zainteresowania użytkowników. W obecnym stanie system nie będzie powiązany z innymi, takimi jak identyfikacja online i korzystanie z mediów społecznościowych.

Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie Unii Europejskiej, niektórzy obawiają się, że to tylko kwestia czasu, zanim więcej regionów i narodów wdroży podobne metody rozwiązywania „kwestii społecznych”. Niemcy oraz Austria (ID Austria) już przyspieszyło swoje plany dotyczące cyfrowej identyfikacji. Oba kraje wprowadzają nowe platformy do integracji większej liczby usług publicznych i identyfikatorów, digitalizacji poczty, a nawet paszporty krajowe. Te nowe środki zostały wprowadzone pod pomyślnym rozwiązaniem „problemów biurokratycznych i [saving] Surowce.”

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen również wypowiedziała się zapał nad wprowadzeniem „EU ID”, który integrowałby krajowe dowody tożsamości z rejestracją internetową.

W 2021 r. von der Leyen powiedział: „Za każdym razem, gdy aplikacja lub witryna internetowa prosi nas o utworzenie nowej tożsamości cyfrowej lub łatwe zalogowanie się za pośrednictwem dużej platformy, nie mamy pojęcia, co dzieje się z naszymi danymi. Dlatego Komisja zaproponuje bezpieczną europejską e-tożsamość. Taki, któremu ufamy i z którego każdy obywatel może korzystać w dowolnym miejscu w Europie, od płacenia podatków po wypożyczanie rowerów”.

Biorąc pod uwagę ilość danych, jakie taka platforma mogłaby zalogować każdego obywatela UE, nadciągający koszmar prywatności wydaje się nieunikniony. ten Europejski portfel ID Aplikacja rozpoczęła fazę testów w 2021 r. i zostanie wdrożona również jesienią 2022 r.

Źródło

Inne artykuły

Odpowiedzi